Za plotem

10. června 2009 v 15:23 | Lenny94
Tento animovaný film pochází ze studia DreamWorks. Z tohoto studia již jistě znáte například Divočina nebo Madagaskar, který se stal velmi oblíbeným a to nejen u dětí.
Mě osobně Madagaskar nikdy moc nezaujal, ale jejich nový animovaný film Za plotem, to je něco jiného. Je to pro mě jeden z těch filmů, který se mi nikdy neokouká, a i když ho uvidím už podesáté, stále se budu smát těm samým vtipům a hlavně i novým, kterých jsem si dříve ani nevšimla. 3D animáky společnosti DreamWorks často velmi citovaly a parodovaly jiné filmy, ale tentokrát mile překvapily a nevšimla jsem si, že by tam byla jakákoli parodie na jiný film, což je docela příjemná změna. Tento příběh vychází ze série 11 let starých comicsových stripů Over the Hedge od autorů Michaela Frye a T. Lewise. Tento film není zrovna novinkou, ale ti, kteří ho ještě neviděli, a myslí si, že je pouze pro děti možná přesvědčím v opak.
Hned na začátku filmu se seznámíme s mývalem RJem (v originále hlas Bruce Willise), který je již zvyklý žit v lidském prostředí a ví, jak některé lidské vymoženosti fungují, jako například automat na jídlo. Když mu ale jednou automat odmítne vydat křupky, rozhodne se RJey, že ukradne zásoby medvěda Vincenta (Nick Nolte), ten ho ale při krádeži nachytá a při hádce jídlo na vozíku zničí projíždějící kamión. Když to Vincent uvidí, dostane RJey ultimátum, buď sežene do týdne všechno jídlo zpět nebo ho medvěd sežere. RJey se snaží vymyslet plán, protože takovou kopu jídla sehnat za týden je pro jednoho mývala nemožné. Ale má štěstí, protože narazí na partu blboučkých zvířátek, kteří s lidmi nemají vůbec žádné zkušenosti. Do této party patří hlavní vůdce želva Verne (komik Garry Shandling), hyperaktivní veverka Hammy (filmový komik Steve Carell), do party dále patří zamindrákovaná tchořice Stella (černošská stand - up komička Wanda Sykes), dikobrazí rodinka s taťkou Louem (herec z Prciček Eugene Levy) a s mamkou Penny (uřvaná matka Kevina ze Sám doma, Catherine O'Hara) a na konec vačičák Ozzie (kapitán Kirk ze Star Treku, William Shatner) a jeho dcera Heather (zpěvačka Avril Lavine). Tato partička se nechá velmi snadno zblbnout, že lidské jídlo je o hodně lepší než kůra ze stromů a RJey jim názorně předvede, že je k "smrti dobrý". Když nasbírají dostatek jídla, mýval RJey vezme nohy na ramena a své přátele nechá na pospas likvidátorovi Dwaynovi. Včas si ale uvědomí,co je důležitější a své přátele ještě stihne zachránit.

Plakát:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.