Mumie 1

10. června 2009 v 15:23 | Lenny94
1290 př. n. l. - V Egyptě vládne faraón, jehož milenkou je Anck-su-namun. Ta se tajně schází s Imhotepem, faraónovým vrchních knězem. Všechno je v pořádku, než na jejich zálety panovník nepříjde. Po odhalení zabijí Imhotepa. Anck-su-namun zabijí faraona a následně páchá sebevraždu, jelikož ví, že ji její láska umí přivést zpět k životu. Imhotep prchá a uprostřed obřadu, kdy se pokouší milenku oživit je odhalen vojáky, a tím se jeho milá nestihne znovu oživit a vrátí se do světa mrtvých. Imhote p je sám odsouzen k velmi krutému trestu, který v Egyptě zatím neměl obdoby. Nikdo ho před tím ještě nepoužil, jelikož z něj měl samotný faraon velkou hrůzu. Jednalo se o to, že Imhotep měl zůstat zapečetěn uvnitř sarkofágu, navěky uvězněn mezi životem a smrtí. Jeho kněží byli mumifikováni zaživa.
1923 - Hamunaptra. Rick O'Connell se účastnil bojů s egyptskými pouštními válečníky. Jejich bitva však byla již předem ztracena, a tak se dal na útěk. Při pokusu o úkryt se chtěl schovat, ale jeho blízký přítel,který s ním byl ve výpravě mu zabouchl dveře hrobky před nose. Byl nucen se tedy vzdát. V tom se stalo něco divného, tajemného co zahnalo Rickovi pronásledovatele pryč. Písek se pohyboval. Rick sám dostal strach, ale měl šanci na přežtí. Vojáci co jeho výpravu napadli se lekli a uprchli. Rick měl jedinou možnost na přežití, a to vydat se pouští bez jídla a vody úplně sám.
1926 - Káhira. Evelyn pracujejako knihovnice. Je to výborná znalkyně starověkého Egypta. Její současné problémy se zaměstnavatelem vyřeší její bratr Jonathan, který získá mapku k bájnému místu Hamunaptra, kde mají být skryty poklady Egypta. Netrvá to dlouho a získají na svou stranu i Ricka O'Connella, který jediný to místo znal a mohl je tam dovést. Má to ale háček. Rick je ve vězení odsouzený na smrt. Díky Evelyn ho pustí a společně se vydávají do Egypta za Hamunaptrou. Na cestě potká Rick svého přítele, který ho tak nemilosrdně odkázal na spásu vojáků v Hamunaptře. Obě skupiny při svém pátrání odhalí spojence Imhotepovu hrobku a otevřou sarkofág s jeho mumií. Netrvá to dlouhou dobu a Imhotep se probudí k živoztu a začíná vysávat orgány a sílu z lidí z expedice. Jak postupně zabijí další a další lidi, vysává z nich energii, a jeho tělo se stále více začíná podobat lidskému, které před tím vlastnil. Když je jeho regenerace dokončena, chystá se získat poslední oběť - Evelyn, díky které by mohl přivézt zpět na svět svou lásku Anck-su-namun. Jenže to se Rickovi nelíbí, a tak se snaží spolu s Jonathanem a Evelyn mumii zastavit. Imothepovi se podaří probudit k životu svou dávnou milenku, která bujuje s Evelyn o její tělo. Mezitím Rick bojuje s Imothepem a Jonathan posílá za pomocí knihy mrtvých Imothepovy osobní srážce zpět do ústraní. Před tím ale napadnou samotného Imothepa. Hrobka se začne propadat a všichni jsou uvnitř.
Ptáte se jak to dopadne? Není nic jednoduššího než se na to podívat!! Je to skvělý film, kde nechybí napětí, akce, humor ani milostné jiskření. Tak se na to podívajte a pak se svěřte ostatním, jak se vám to líbilo.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.