Říjen 2008

Ztraceni

24. října 2008 v 14:09 | Lenny94
Padesátka cestujících přežije havárii letu 815, který míří ze Sydney do Los Angeles. Ztroskotají na opuštěném ostrově kdesi v Pacifiku, tisíce kilometrů od kurzu, ze kterého se odklonili kvůli bouři. Záchrana nepřichází a přeživší musí čelit jiným problémům. Dochází voda i potrava, příroda si vybírá první své oběti, největší nebezpečí ale čeká uvnitř ostrova. Nad horizontem stoupá černý kouř, z džungle se ozývají podivné zvuky a lidé mají až příliš reálné halucinace. Co skrývá ostrov a byla havárie letadla jen náhoda?

Fotky Toma Feltona

2. října 2008 v 11:52 | Lenny94Hrdinové - Obrázky

2. října 2008 v 11:44 | Lenny94
Hrdinové
☺Claire Bennet


☺Hiro Nakamura


☺Issac Mendez ☻


☺Matt Parkman ☻


☺Niki Sanders

☺Nathan Petrelli


☺Mohinder Suresh ☻


☺Peter Petrelli ☻☺Micah Sanders ☻

Hrdinové

2. října 2008 v 11:38 | Lenny94
Obyčejní lidé... Programátor, roztleskávačka, hodinář, malíř, dopravní policista, ošetřovatel, striptérka... Neobyčejné schopnosti... Nezranitelnost, telepatie, vize budoucnosti, létání, cestování časem a prostorem...
V posledních dnech se u zdánlivě nahodilé skupiny jedinců objevilo cosi, co nelze popsat jinak než jako "zvláštní" schopnosti. Ačkoli si toho zatím nejsou vědomi, tito jedinci nejenže zachrání svět, ale také ho navždy změní. Tato proměna z obyčejného na neobyčejné se však neodehraje přes noc. Každý příběh má svůj začátek…
Americký seriálový hit Hrdinové (v originále Heroes) sleduje proplétající se životy několika obyčejných lidí, jejichž posláním je zachránit svět. Jejich tápání, zkoušení, jak daleko jejich nově nabyté schopnosti sahají, vyrovnávání se s nezvratitelnou jinakostí i odpovědností, která s takovým nadáním přichází. A to vše pod tlakem vědomí, že jednomu z největších světových měst, které je s jejich superschopnostmi zřejmě nějak spjaté, hrozí zničení jaderným výbuchem…
Dvacet tři dílů první řady odvysílala stanice NBC na podzim roku 2006. Téměř okamžitě následoval raketový vzestup sledovanosti a obliba po celém světě. Po skončení první sezóny se seriál dočkal i řady ocenění - mj. ceny televizních kritiků za nejlepší program roku, People's Choice Award, ceny ASCAP za hudbu a mnoha nominací na ceny Emmy a Zlatý Glóbus.
Jeho úspěch zřejmě tkví v propracovanosti hlavní zápletky i v lidské obyčejnosti hlavních postav, vržených doprostřed něčeho daleko většího, než jsou oni sami. Svým dílem jistě přispívá i nejednoznačnost postav záporných, zajímavý vývoj vztahů mezi jednotlivými Hrdiny i jejich okolím a v neposlední řadě i mistrovsky budované napětí a množství nečekaných překvapení a obratů v ději. Každý díl přináší nový nápad, nového Hrdinu, nový přístup ke světu a životu...
Producent a autor námětu: Tim Kring (Crossing Jordan, Chicago Hope)
Zajímavosti o seriálu Hrdinové
Výtvarník, který ve skutečnosti kreslí Isaacovy obrazy, je barvoslepý, koloruje je za něj někdo jiný.
Závěr seriálu a celá linie s Nathanem vnáší do komiksového seriálu politické vyjádření k současné americké vládě.
Námětem Hrdinové vycházejí z tradičního amerického superhrdinského komiksu (Spiderman, Batman, Superman…), nejvíce se podobají sérii X-Men. Jsou ale více zasazeni do skutečného světa, autory víc zajímá, co si se svými schopnostmi jednotliví hrdinové počnou. Trikových záběrů je i přesto v rámci televizních standardů vysoce nadprůměrný počet.
V Hrdinech se postupně mluví mj. japonsky, indicky, francouzsky, španělsky nebo německy, celkově se jedná o dosti "globální" seriál odehrávající se po celém světě. Titulky ovšem nejsou jako obvykle umístěny uprostřed ve spodní části obrazu, ale jsou rozmístěné na různých částech obrazu podobně jako texty u komiksů.
Hrdinové se téměř okamžitě po odvysílání prvních dílů v USA staly hitem internetového nelegálního stahování. Poměrně velká skupina uživatelů po celém světě (několik stovek i v ČR) dychtivě, vždy jen několik hodin po uvedení na americké stanici NBC, stahovala nové epizody. U nás dokonce vznikla překladatelská skupina, která kolektivní prací vytvářela v rekordních časech (někdy jen tří čtyř hodin) amatérské titulky, aby se ostatní uživatelé dočkali své pravidelné dávky s českým překladem.
Před nedávnem v USA skončila druhá řada, která měla kvůli stávce scenáristů pouhých 11 dílů a která představila několik dalších nových Hrdinů.
Postavy:

Nathan Petrelli

Nathan je úspěšný cílevědomý politik, kandidát do Kongresu, a jeho charakter tomu odpovídá.
Jde přes mrtvoly a v zájmu volebního úspěchu neváhá lhát, ani kdyby to mělo ublížit rodině. Jeho bratr Peter si ovšem pamatuje i jiného Nathana, který bojoval za pravdu.
A pravda je taková, že Nathan dokáže... Ne, o tom, že by měl nějakou "nadpřirozenou" schopnost, nechce Petrelli starší ani slyšet. Vždyť co by tomu řekli voliči!

Niki Sandersová

Niki se rázem ocitla v nesnadné situaci svobodné matky ve finanční tísni a rozhodla se to vyřešit po svém - striptýzem na internetu.
V jednu chvíli ovšem neměla na výběr a musela si přesto půjčit od mafie.
A když si gorily přišly pro opožděnou splátku, někdo Niki pomohl. Tím, že gorily doslova roztrhal na kusy.
A zřejmě to byl tentýž záhadný člověk, kterého Niki čas od času zahlédne v zrcadle místo vlastního odrazu...

Matt Parkan

Matt už několik let pracuje jako dopravní policista a opakovaně se neúspěšně pokouší složit zkoušky na detektiva.
Kvůli dyslexii však šanci na splnění svého snu nemá.
Vše se změní až ve chvíli, kdy řídí provoz okolo domu, kde se stala záhadná a brutální vražda. Zničehonic uslyší volání malé holčičky.
To ale neslyší nikdo jiný, a když podle něj skutečně najde za jednou ze zdí na místě činu schovanou malou Molly, rázem se stane hlavním podezřelým v případu Sylar.
Jedna z agentek FBI však naštěstí uvěří, že Matt prostě "jen" umí číst lidem myšlenky a že by tak mohl znamenat pro vyšetřování nepolapitelného sériového vraha zásadní přínos...
Claire Bennet
Roztleskávačka na střední škole, je nezničitelná. Její přípěh začíná hrůzostrašným pádem z rampy, zlomí si vaz, ale hned se jí to zahojí, během vteřiny. Nejde jí ublížit.

Muž s brýlemi s kostěnými obroučkami

Muž s kostěnými obroučkami pracuje pro jakousi tajemnou Společnost, která vyhledává jednotlivé Hrdiny a určitým způsobem s nimi potom pracuje.
Cosi o tom, o jaký způsob se jedná, napovídá jeho reakce na zjištění, že jeho adoptivní dcera Claire patří mezi ně.
Všemožně se snaží tuto skutečnost utajit, jelikož dobře ví, co by milovanou Claire v případě prozrazení čekalo...

Hiro Nakamura

Hiro je vcelku obyčejný pracovník ve velké tokijské firmě, odjakživa ovšem ve své kancelářské kóji sní o tom, že se stane Hrdinou, nejlépe se superschopnostmi.
Jednoho dne se mu po pekelném soustředění skutečně podaří posunout ručičku na hodinách o vteřinu zpět. Při dalším pokusu se dokonce transportuje v čase o několik týdnů do budoucna do New Yorku, kdy město smete jaderný výbuch.
Na poslední chvíli se naštěstí přenese zpět do "současnosti" a se svým nadáním posléze sehraje jednu z klíčových úloh při záchraně světa. Jeho schopnosti zde totiž zdaleka nekončí...

Peter Peterelli

Peter je prototypem hrdiny všedního dne.
Vystudoval zdravotní školu a dobrovolně se vydal na dráhu ošetřovatele umírajících. Miluje svou matku a staršího bratra a chová se tak, jako by mu víc záleželo na ostatních než na něm samotném.
O to zoufaleji se cítí ve chvíli, kdy po mnoha podivných snech nabude pocitu, že dokáže létat, a nikdo jej přitom nechce vyslechnout a brát vážně. Nakonec mu nezbude nic jiného, než se to pokusit svému nejbližšímu, bratrovi Nathanovi, dokázat...
Ani tím však jeho dobrodružství neskončí, protože jak se zdá, v nenápadném obětavci vězí daleko víc.

Micah Sanders

Ve státní škole nevědí, co s ním, a soukromou si jeho matka Niki nemůže dovolit. Otec D.L. je na útěku před policií, ale Micah odmítá uvěřit, že by skutečně něco zlého spáchal. Ze všeho nejvíc Micah rozumí technickým zařízením a ve volném čase si mimo jiné sestavuje třeba základní desky do počítače. Ovšem Micah se v technice nejen dobře vyzná, on si s ní rozumí doslova. Představte si, že byste přišli k bankomatu a prostě ho požádali, zda by nebyl tak hodný a nedal vám nějaké peníze...

Issac Mendez

Když ale teď začal vykládat cosi o tom, že dokáže malovat budoucnost, opustila ji trpělivost.
Zvlášť když to údajně umí pouze pod vlivem drog. Isaaca to, že se přesně vyplňují obrazy, které zachytil na plátně, do velké míry děsí, ale zároveň intenzivně cítí, že nese zodpovědnost za odvrácení světové katastrofy.
O Simone ale definitivně přijde, když se ta u svého umírajícího otce seznámí s jistým ošetřovatelem. A jeden z obrazů Isaacovi navíc předpovídá velice nepříjemnou smrt...

Mohinder Suresh

Mohinder je profesor genetiky.
Stejnou vědou se zabýval i jeho otec, ale s poněkud zvláštní specializací - byl pevně přesvědčený, že následkem evoluce se na Zemi vyvinula skupina lidí se superschopnostmi, a usilovně po nich pátral.
Před svou násilnou smrtí se však dočkal jen výsměchu akademické obce a synova odmítnutí.
Otcova vražda a záhadné okolnosti, které ji provázely, ale Mohindera donutí znovu zvážit, zda starému profesorovi nekřivdil a zda by neměl dokončit jeho životní dílo...

Gabriel Grey - Sylar

Ne že by ho ta práce nebavila, odmalička měl zvláštní nadání pro chápání, jak věcí fungují, ale odjakživa také věděl, že touží být něčím víc, někým méně nicotným...
A když u jeho dveří zazvonil jistý indický profesor genetiky a zeptal se ho, zda náhodou nemá nějakou neobyčejnou schopnost, ochotně se s ním pustil zkoumání svých možností.
Výsledky se nedostavovaly, dokud se Gabriel nesetkal s jedním z dalších lidí se zvláštními schopnostmi a nepochopil, co je třeba podniknout, aby takovou schopnost získal také. A tak se zrodil Sylar...