Harry Potter a Relikvie smrti

13. června 2008 v 11:16 | Lenny94


Kniha je dramatická hned od začátku a Harry, Ron a Hermiona se dostávají z jednoho nebezpečí do druhého. Po svých sedmnástých narozeninách už neplatí ochrana domova Harryho a proto ho musí pomocí lesti přepravit do Doupěte. Při svatbě Ronova bratra Billa a Fleur je ale napadnou smrtijedi a Harry s Ronem a Hermionou se musí skrýt na Grimauldově náměstí. Tam potkají skřítka Kráturu, kterého zprvu sice všichni nenávidí, ale díky malé lsti si ho získají a Krátura jim věrně slouží. Osnují plán jak získat jeden z viteálů, medailon.
To však není nijak lehké, protože Lord Voldemort, který se mezitím usadil v domě Malfoyových, se zmocnil ministerstva a Harry, Ron a Hermiona mají zprávy, že medailon má právě jedna z pracovnic, Dolores Umbridgeová.
Z Denního věštce se také dozví, že novým ředitelem Bradavic se stane Severus Snape a všichni mudlo-rozenní se musí dostavit na disciplinární řízení. Většina jich potom putuje do Azkabanu. Po velkém poprasku, který spustí na ministerstvu, se však dostaví výsledky a oni získají medailon. Nemohou ho však zničit hned, nakonec se jim to však díky pomoci neznámého podaří.
Další na řadě je šálek Helgy z Mrzimoru. Vkradou se proto ke Gringotovým a opět ho zničí. Pak už zbývají jen čelenka Roweny z Havraspáru, Voldemortův had, Nagini a jeden neznámý. Harry, Ron a Hermiona se dostanou do Bradavic pomocí tajné chodby z hostince u Prasečí hlavy.
Svolají také všechny členy dřívější Brumbálovy armády a spoustu dalších lidí, aby se postavili v konečném souboji Voldemortovi. Harry zatím pátrá po čelence Roweny z Havraspáru. Během probíhajících soubojů ji zničí a rozhodne se, že aby boj nepokračoval, půjde za lordem Voldemortem a obětuje se. Předtím však nechá Nevila Longbotoma, aby mu slíbil, že zabije Voldemortova hada, Naginiho. Voldemortovi se ale Harryho zabít nepodaří a Harry se v jakémsi snu dozví, že to on byl poslední viteál, že v něm přebýval kus lorda Voldemorta. Potom se probere, ale předstírá, že je mrtvý. Ve škole ustanou boje a všichni jsou zdrceni smrtí Harryho. Nevile však nezapomene na svůj slib a zuřivě zabije Naginiho.
Nastane tedy poslední souboj mezi Harrym a Voldemortem. A to by bylo, aby dobro nezvítězilo nad zlem! Ano, lord Voldemort zemřel a svět byl sproštěn od zla:-D.
Abych nezapomněla, musím ještě objasnit pár věcí, které se mi do toho popisu nějak nepovedlo nacpat. Jestli jste od začátku nenáviděli Severuse Snapea, nebo popřípadě jste ho začli nenávidět od minulého dílu, budete asi hodně překvapení, protože to, co se zdá nemožné, je pravda. Snape celou tu dobu předstíral, že je na straně zla, ale ve skutečnosti sloužil Brumbálovi, protože miloval Harryho matku, Lily a slíbil, že bude chránit i Harryho. Harry se to však dozví jen díky myslánce, do které uložil Snapeovy vzpomínky potom, co zemřel.
Pak je tu další věc, proč se vlastně ta knížka jmenuje Harry Potter a Relikvie smrti? Existuje prý taková legenda, pověst, nebo co já vím. Podle ní existuje jedna nejsilnější hůlka, jeden kámen, co oživí mrtvé a jeden neviditelný plášť. Kdo získá všechny tyto věci, stane se pánem nad smrtí. Nakonec se ukáže, že všechny tyto věci existují, Harry je však nehodlá využít.
A ještě něco, nejspíš vám to nebude připadat moc důležité, ale Lupin a Tonksová se vezmou a budou spolu čekat miminko. Pojmenují ho Ted. V posledním souboji však oba zemřou. Mimo jiné zemře i Fred Weasley a spousta dalších, ale teď si bohužel nemůžu vzpomenout.
Konec je tak trochu uťatý. Epilog je vlastně o tom, jak jsou Harry s Ginny a svými dětmi a Ron s Hermionou a jejich dětmi plus s Tedem Tonksem na nástupišti a nakládají své děti do vlaku do Bradavic.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.