Červen 2008


Jojo obrázky

13. června 2008 v 11:28
25.3.2008 21:03 | ♣ Jojo ♣

Harry Potter a Relikvie smrti

13. června 2008 v 11:16 | Lenny94


Kniha je dramatická hned od začátku a Harry, Ron a Hermiona se dostávají z jednoho nebezpečí do druhého. Po svých sedmnástých narozeninách už neplatí ochrana domova Harryho a proto ho musí pomocí lesti přepravit do Doupěte. Při svatbě Ronova bratra Billa a Fleur je ale napadnou smrtijedi a Harry s Ronem a Hermionou se musí skrýt na Grimauldově náměstí. Tam potkají skřítka Kráturu, kterého zprvu sice všichni nenávidí, ale díky malé lsti si ho získají a Krátura jim věrně slouží. Osnují plán jak získat jeden z viteálů, medailon.
To však není nijak lehké, protože Lord Voldemort, který se mezitím usadil v domě Malfoyových, se zmocnil ministerstva a Harry, Ron a Hermiona mají zprávy, že medailon má právě jedna z pracovnic, Dolores Umbridgeová.
Z Denního věštce se také dozví, že novým ředitelem Bradavic se stane Severus Snape a všichni mudlo-rozenní se musí dostavit na disciplinární řízení. Většina jich potom putuje do Azkabanu. Po velkém poprasku, který spustí na ministerstvu, se však dostaví výsledky a oni získají medailon. Nemohou ho však zničit hned, nakonec se jim to však díky pomoci neznámého podaří.
Další na řadě je šálek Helgy z Mrzimoru. Vkradou se proto ke Gringotovým a opět ho zničí. Pak už zbývají jen čelenka Roweny z Havraspáru, Voldemortův had, Nagini a jeden neznámý. Harry, Ron a Hermiona se dostanou do Bradavic pomocí tajné chodby z hostince u Prasečí hlavy.
Svolají také všechny členy dřívější Brumbálovy armády a spoustu dalších lidí, aby se postavili v konečném souboji Voldemortovi. Harry zatím pátrá po čelence Roweny z Havraspáru. Během probíhajících soubojů ji zničí a rozhodne se, že aby boj nepokračoval, půjde za lordem Voldemortem a obětuje se. Předtím však nechá Nevila Longbotoma, aby mu slíbil, že zabije Voldemortova hada, Naginiho. Voldemortovi se ale Harryho zabít nepodaří a Harry se v jakémsi snu dozví, že to on byl poslední viteál, že v něm přebýval kus lorda Voldemorta. Potom se probere, ale předstírá, že je mrtvý. Ve škole ustanou boje a všichni jsou zdrceni smrtí Harryho. Nevile však nezapomene na svůj slib a zuřivě zabije Naginiho.
Nastane tedy poslední souboj mezi Harrym a Voldemortem. A to by bylo, aby dobro nezvítězilo nad zlem! Ano, lord Voldemort zemřel a svět byl sproštěn od zla:-D.
Abych nezapomněla, musím ještě objasnit pár věcí, které se mi do toho popisu nějak nepovedlo nacpat. Jestli jste od začátku nenáviděli Severuse Snapea, nebo popřípadě jste ho začli nenávidět od minulého dílu, budete asi hodně překvapení, protože to, co se zdá nemožné, je pravda. Snape celou tu dobu předstíral, že je na straně zla, ale ve skutečnosti sloužil Brumbálovi, protože miloval Harryho matku, Lily a slíbil, že bude chránit i Harryho. Harry se to však dozví jen díky myslánce, do které uložil Snapeovy vzpomínky potom, co zemřel.
Pak je tu další věc, proč se vlastně ta knížka jmenuje Harry Potter a Relikvie smrti? Existuje prý taková legenda, pověst, nebo co já vím. Podle ní existuje jedna nejsilnější hůlka, jeden kámen, co oživí mrtvé a jeden neviditelný plášť. Kdo získá všechny tyto věci, stane se pánem nad smrtí. Nakonec se ukáže, že všechny tyto věci existují, Harry je však nehodlá využít.
A ještě něco, nejspíš vám to nebude připadat moc důležité, ale Lupin a Tonksová se vezmou a budou spolu čekat miminko. Pojmenují ho Ted. V posledním souboji však oba zemřou. Mimo jiné zemře i Fred Weasley a spousta dalších, ale teď si bohužel nemůžu vzpomenout.
Konec je tak trochu uťatý. Epilog je vlastně o tom, jak jsou Harry s Ginny a svými dětmi a Ron s Hermionou a jejich dětmi plus s Tedem Tonksem na nástupišti a nakládají své děti do vlaku do Bradavic.

Harry Potter a Princ dvojí krve

13. června 2008 v 11:08 | Lenny94
Na začátku knížky je nám představen mudlovský ministeský předseda a systém, jenž funguje už dlouho. Popletal, ministr kouzel, je s ním ve spojení a oznamuje mu všechny špatné věci. Voldemort hromadně zabíjí mudly i kouzelníky. Popletal je sesazen z funkce a novým ministrem se stává Rufus Brousek. Hned v druhé kapitole poznáme zrádce - Severuse Snapea. Ten vše o Fénixově řádu i jeho plánech vyzradil Voldemortovi. Brumbál o tom ovšem neví. Snape konečně dostává své vytoužené místo učitele obrany proti černé magii, zatímco lektvary učí Horacio Křiklan. Harrymu se omylem dostává do ruky stará učebnice lektvarů, podepsaná Princem dvojí krve, který si do ní připisoval poznámky, podle kterých vše vycházelo. Harry se náhle v lektvarech stává nejlepším studentem ve třídě! Začíná chodit sGinny. Mezi Ronem a Hermionou to začíná jiskřit. Harry podniká s Brumbálem výpravy do Voldemortovy minulosti, pomocí myšlenek. Snaží se tak zjistit, jak ho nejlépe zabít. Zjišťují, že Voldemort svou duši rozpoltil na sedm částí, viteálů. Ty se snaží najít. Při pokusu o nalezení jednoho obvzlášť dobře ukrytého je ale Brumbál velmi zeslaben. Při návratu do Badavic ale zjišťují, že hrad byl napaden Smrtijedy. Na astronomické věži se střetnou s Malfoyem, který se pokusí Brumbála zabít. Brumbál ho však téměř přesvědčí, aby se vrátil na stranu zla, když na věž vtrhne Snape, tvář zohyzdněnou nenávistí. Stačí dvě slůvka a Brumbál je mrtev... Harry se pokusí Snapa zastavit a mimochodem se dozvídá, že Princ dvojí krve byl Pprávě Snape. Ten prchne.

Harry Potter a Ohnivý pohár

13. června 2008 v 11:00 | Lenny94

Čtvrtý rok Harryho Pottera ve Škole čar a kouzel v Bradavicích bude opět plný překvapení, akce a nebezpečí. Bradavice pořádají Turnaj tří kouzelníků, kde tři vybraní studenti ze tří nejprestižnějších kouzelnických škol budou plnit řadu nebezpečných úkolů. Teprve čtrnáctiletý Harry je překvapivě do soutěže vybrán jako čtvrtý a jelikož je rozhodnutí Ohnivého poháru závazné, soutěžit musí. Všude bují podezřívavost a žárlivost, dokonce i jeho nejbližší začínají věřit, že Harry nějakým trikem pohár přiměl, aby ho vybral. Harry se připravuje na náročné úkoly Turnaje - musí uniknout plameny chrlícímu drakovi, potopit se do hlubin velkého jezera a najít cestu v nebezpečném bludišti. Nic ho ale nedeptá víc než nejděsivější ze všech úkolů - najít partnerku na Vánoční ples. Události naberou neblahý kurz, když přímo na pozemku školy dojde k vraždě. Vyděšený a pronásledovaný sny o Voldemortovi se Harry obrátí na Brumbála. I ctihodný ředitel školy však přiznává, že žádné snadné odpovědi už neexistují. Vítězství je na dosah, když se ale přiblíží k Poháru tří kouzelníků, není všechno tím, čím se být zdá a za okamžik už se Harry střemhlav řítí vstříc nevyhnutelnému setkání se skutečným zlem ...

Harry Potter a Tajemná komnata

13. června 2008 v 10:55 | Lenny94
Harryho strýc Vernon čeká důležitou návštěvu, se kterou hodlá uzavřít největší obchod v celé svém kariéře. Harry během celé té návštěvy má být u sebe v pokoji a dělat, že vůbec neexistuje. Když přijde do svého pokoje, sedí na jeho posteli jakési podivné stvoření, které se mu představí jako domácí skřítek Dobby. Varuje Harryho a chce, aby se nevracel do Bradavic , mají se tam totiž dít strašné věci, které by mohly Harryho ohrozit na životě. Při honičce za dopisy, které Dobby Harrymu odchytil, shodí Dobby návštěvě na hlavu kouzlem dort. Strýc se strašně rozčílí a dá Harrymu na okono mříže a zamkne ho v pokoji. Z jeho vězení ho vysvobodí teprve Ron se svými bratry, kteří pro něho přiletí kouzelným autem a odvezou ho do Doupěte, kde Harry stráví zbytek prázdnin. Při nákupech učebnic na Příčné ulici se Harry setká se Zlatoslavem Lockhartem a dostane se tak proti své vůli na první stránku novin. Když chtějí s Ronem projít přepážkou na nástupiště 9 3/4, přepážka je nepustí a tak se kluci rozhodnou letět do Bradavic kouzelným autem. Kdÿž dorazí do Bradavic nabourají do vrby mlátičky a dostanou školní trest. Harry si ho odpykává s profesorem Lockhartem a uslyší v jeho kabinetu podivný hlas. Lockhart ale nic neslyší. Poté Harry s Ronem a Hermionou objeví zkamenělou kočku paní Norrisovou a krvavý nápis na stěně. Trojice mladých kouzelníků chce pomocí mnoholičného lektvaru zjistit, jestli dědic, na kterého si mají jeho nepřátelé dát pozor, není náhodou Malfoy. Dozví se, že to on neí a plní zklamání se pokusí něco vymyslet. Harry v soubojnickém klubu promluví na hada hadím jazykem a všichni kromě jeho nejbližších si myslí, že on je obávaný Zmijozelův dědic. Harry najde deník Toma Raddlea, a když do něj zkouší psát, deník ho vtáhne do sebe a ukáže mu Hagrida, když ještě chodil do školy, jak si povídá s obřím pavoukem Aragogem, nachytán Raddlem. Mezitím se odehrála řada útokůna bredavické studenty a jednou ze zkamenělých je také Hermiona a tak se Harry a Ron rozhosnou zakročit. Jdou za Hagridem, ale když ho zpovídají, přijde Brumbál s ministrem kouzel a odvedou Hagrida do Azkabanu. Harry a Ron navštíví Aragoga a dozví se, že Hagrid kdysi dávno Tajemnou komnatu neotevřel a ta dívka, co ji tehdy netvor z komnaty zabil, že zemřela v koupelně. Při návštěvě Hermiony se dozví, že netvor v Tajemné komnatě je had - bazilišek a Harry slýchával jeho hlas. Vypraví se do Tajemné komnaty hledat Ginny, kterou tam odvedl Raddle. Harry Ginny zachrání, zneškodní vzpomínku Raddlea (lorda Voldemorta) a Hermiona se uzdraví. Všichni, šťastní, že to všechno dobře dopadlo, se vrátí domů.

Harry Potter a Vězeň z Askabanu

13. června 2008 v 10:50 | Lenny94


Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodniny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel jí Harry promění v obrovský balón a v noci uteče zácharnným autobusem do hospody Děravý kotel. Zde se setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě za jeho provinění nepotrestá. Je to proto, že z vězení uprchl nebezpčený čaroděj Sirius Black, který podle legend přivedl lorda Voldemorta k Harryho rodičům a je tak zodpovědný za jejich smrt. Nyní Voldemort usiluje také o zabití Harryho. A aby nebyl všem hrůzám konec, hostí Bradavická škola hrozivé azkabanské stráže, zvané mozkomoři. Ti mají za úkol ochraňovat Harryho a další studenty před černým čarodějem. Střetnutí mezi Harrym a záhadným vězněm Siriem Blackem se zdá být neyhnutelné. Harry Potter bude potřebovat veškerou možnou kuráž, kouzla a podporu, aby dokázal odhalit pravdu avazby na tajemnou minulost ...


Harry Potter a Fénixův řád

13. června 2008 v 10:48 | Lenny94

Nastává pátý rok v Bradavicích, který je pro Harryho Pottera a jeho přátele Rona a Hermionu ještě temnější než obvykle! Lord Voldemort nabyl zpět svou ztracenou moc a ačkoliv se Harry o jeho návratu snaží kouzelnické společenstvo přesvědčit, moc se mu to nedaří, jelikož je Popletal přesvědčen, že Brumbál chce jeho míso na Miniterstvu kouzel a tak se snaží všehny zámky toho, že se Voldemort zase vrátil, zamést pod koberec.

Na místo učitele Obrany proti černé magii nastupuje profesorka Dolores Umbridgeová, která je přivrženkyňí Ministerstva kouzel a veškerými možnými způsoby se snaží zpochybnit návrat lorda Voldemorta a ujmout se nastolení řádu v Bradavicích. Harry proto se svými přáteli založí tajnou organizaci zvanou Brumbálova armáda, kde se hrstku studentů snaží učit opravdovou Obranu proti černé magii,aby je připravil na nečekaný boj, protože Umbridgeová není schopna je něco naučit
V Bradavicích se vše začne obracet vzhůru nohama, ale Harry i přesto zakusí taje lásky a svůj první polibek. Brzo se však bude muset utkat s lordem Voldemortem a jeho Smrtijedy, zjístí některá další fakta ze své minulosti a ztratí milovaného člověka.

Mořské panny

10. června 2008 v 12:11 | Lenny94

Andělé

10. června 2008 v 12:07 | Lenny94